Sonne Hotel

Kekova Gezisi

Kekova: Sabah saat 10 da limandan kalkan teknenizle yaklaşık 8 saat sürecek batık şehir yolculuğumuza start verip, bir birinden güzel koylarda verdiğimiz molalarda yüzebilir dilerseniz ikramlarımızın tadını çıkarabilirsiniz. Batık Şehir’e ulaştığınız da camlı teknemizle denizin dibinde uyuyan şehri izleyebilirsiniz… Daha sonra Kaleköy de vereceğimiz mola ile dilerseniz kale ye çıkabilir veya köyü gezip sadece buraya özgü ev yapımı dondurma tadabilir ve yöresel el işi ürünlerden alabilirsiniz. Yüzme molalarıyla dolu geri dönüş yolculuğumuzu başlatıp saat 18:00 de Kaş’a dönmüş oluruz. Diğer bir alternatif rotamız ise sabah araçlarla Kaş merkez den yaklaşık 45 dakikalık süre de kara yoluyla Kekova ya ulaşarak buradan teknemize binip batık şehir, Kaleköy ve koyları gezebilirsiniz.

Sonne Hotel

Jeep Safari

Kaş’dan sabah saat 10 da hareket eden jiplerimizle 40 dklık yolculuk sonrası üzümlü köyünde kahvatı çay molası vererek daha sonra saklıkent’e doğru yola çıkıp burada ilk önce devasa kanyon da yürüyüş yapıp ardından çamur banyosuna giriyoruz. Sırasıyla Xantos ören yeri, Patara ören yeri ve plajı ve son olarak da dünyanın en güzel kumsallarından Kaputaş plajında meyve molası ile günü tamamlıyoruz, aklınızda bulunsun yolda su savaşları olacak o yüzden elektronik eşyalarınıza dikkat edin.

Sonne Hotel

Demre - Noel Baba

Hepimizin iyi tanıdığı Noel Baba ( Aziz Nikolas ) bu topraklarda doğmuş ve yaşamıştır. Patara da doğan daha sonra günümüzde Demre olarak bilinen Myra’da yasamıştır, Aziz Nikolas Kilisesi ilk olarak 6. yy. da Aziz Nikolaos’ın ölümü üzerine yapılmıştır, kilise halen aslına uygun bir biçimde Demre şehir merkezinde bulunur, ayrıca ziyaret edebileceginiz diğer bir yer ise Myra antik şehri dir, daha sonra dilerseniz Sülüklü plajında kumsalda güneşlenebilir denizin ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sonne Hotel

Dalış

Dünyanın sayılı dalış merkezlerinden Kaş’a gelmişken dalmadan dönmek olmaz elbette, çeşit çesit deniz canlıları ve Kaş’ a özgü başta Orfoz, Kaya Sokarı, Iskaroz ve daha birçok çesit özgün türü görmeniz mümkün, Caretta kaplumbağaları ile de yüzmek cabası, ayrıca uçak batığı gemi batığı dalışı, kanyon dalışı, mercan kayalıkları gibi 30 farklı noktada dalış gerçekleştire bilirsiniz, dilerseniz deneme dalışı bana yetmez diyorsanız şayet profesyonel dalışlar için de kurs kaydı yaptırıp siz de daha da derinlere inebilirsiniz, emin olun Kaş sizin için vazgeçilmez olacak.

Sonne Hotel

Meis Island Tour

Meis, the closest Greek island to Turkey is a colorful, cute little island with its population of 500. You can find all the delicacies of Greek cuisine, also you can join night tours for an enjoyable night out. Then you can shop at the duty-free shop on the way back

Sonne Hotel

Yamaç Paraşütü

Kaş’ın Uyuyan Dev’inin hemen yanından baslayan atlayışınız profesyonel hoca esliğinde masmavi deniz yemyeşil dağlar ve şehir manzarasıyla size hiç görmediginiz bir açıdan Kaş’ı görme olanağı saglar ve bu uçuşun hiç bitmemesini dilersiniz, hava şartlarına bağlı olarak ortalama 15-30 dakika kadar sürmektedir, pilotlarımız sizin rahatınızı düşündüğü kadar güvenliğinizi de önem verir ve emniyet çok önemlidir, o nedenle her adım da herşey tek tek kontrol edilir.

Sonne Hotel

Likya Yolu Yürüyüşü

Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikalardan bir kısmının işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuş yürüyüş rotası. 1992 yılında çalışmalarına başlanılan Likya yolu 1999 yılında Kate Clow tarafından hizmete açılmıştır. Çeşitli kaynaklarca dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilir. Parkur üzerinde yer alan Gelidonya Feneri manzarası 2007 yılında Türkiye’nin en güzel manzarası seçilmiştir. Ayrıca dünya üzerinde bir geminin tamamının çıkarılabildiği ilk su altı kazısı bu bölgeden görülebilen Amerikan Koyu’nda yapılmıştır. Parkur üzerindeki yerleşim birimlerinde konaklama olanağı mevcuttur. Parkurun tamamı işaretlenmiş olup sponsor kuruluşlar ve gönüllüler tarafından bakımı yapılmaktadır. Likya Yolu’nun birinci bölümünde Uzunyurt (Faralya) Köyü, Dodurga Köyü, Sdyma, Pınara – Letoon – Xanthos kentleri ve incecik kumlarıyla eski bir liman bölgesi olan Patara yer alır. İkinci bölümünde Antiphellos, Apollonia, Simena, Myra, Limyra, Rhodiapolis, Gagai, Melanippe, Gelidonia, Edrassa, Olympos, Chimaera ve Phaselis bulunur.

Sonne Hotel

Yelken Sporları

Kaş tatilinizde çocuğunuz için de çok farklı aktiviteler mevcut, mesela siz esinizle denize açılmak istediğinizde size eslik etmek istemeyebilir, çocuğunuzu diğer yaşıtlarıyla birlikte yelken sporu yapması için Kas yelken kulübüne bıraka bilirsiniz, deneyimli hocalarıyla birlikte güzel durağan deniz hafif rüzgarlı bir ortamda yelken sporundan çok keyif alacaktır.